HAKKINDA
1920 yılında Selanik'te dünyaya gelen Mehmet Bozkurt Esenyel, 1924 yılında ailesi ile birlikte Türkiye'ye göçederek Edirne'ye yerleşti. İlköğrenimini Edirne de, orta öğrenimini ise Edirne, Balıkesir ve Kastamonu liselerinde tamamladı. Askerliğini yaptıktan sonra edebiyat fakültesine girdi ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nde 30 yıl çalıştıktan sonra 1972 yılında emekli oldu. Görevi sırasında Anadolu'nun çeşitli yerlerini görüp tanıma imkanını da bulan şair şiirlerini Kara Sevdam Ak Özlemim adlı bir kitapta topladı.

Yaşamının son yıllarını İstanbul, Etiler'de bir huzur evinde geçiren Mehmet Bozkurt Esenyel 23 Nisan 2005 tarihinde yaşama veda etti.

ESERLERİ

ŞİİR

Kara Sevdam Ak Özlemim

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...