HAKKINDA
9 Aralık 1941 de İstanbul’da doğdu.İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde okudu. İlk şiir kitabı 1962'de yayımlandı. Öğrencilik yılları boyunca, bir sanat dergisinde yazı işleri müdürlüğü, halk eğitim merkezlerinde tiyatro eğitmenliği yaptı, amatör olarak öncü tiyatro çalışmalarına katıldı. Dönemin bütün sanat edebiyat dergilerinde yazı ve şiirleri yayımlandı.

Konservatuvarı bitirdikten sonra, iki yıl kadar Londra'da tiyatro eğitimini sürdürdü ve B.B.C. Türkçe servisinde, tiyatro eleştirilerini içeren kültür konuşmaları yaptı. 1966'da İstanbul'da Yeni Tiyatro Derneği adlı oluşumun kuruluşunu üstlendi. 1970'te de Kardeş Sahne adlı profesyonel bir tiyatronun ortaklığını yaptıktan sonra , tiyatro ile ilişkisini uzun bir süre yalnızca eleştirmen olarak sürdürdü. 1975'te Yeni Bir Gün şarkısı adı altında üç şiir kitabını bir arada yayınlandı.

24 Kasım 2014 de hayatını kaybetti..


ESERLERİ

Umut Pembeleri (1962)
Yeni Bir Gün Şarkısı (1975)
Ara Beni Sevgilim Sözcüklerin içinde (1983)
Yaz Mektupları (1985)
İstanbul’un Gözleri Mahmur (Şiirsel öyküler 1991)
Çocuklugum ve Ölümüm (1992)
Geceyarisi Notlari (1994)
Küçük Şeyler
Her Harf Bir Melek
Ada Şiirleri

ÖDÜLLERİ

Halil Kocagöz Ödülü (1991)"Istanbul’un Gözleri Mahmur" ile
Çevdet Kudret Edebiyat Ödülü (2003) "Ada Şiirleri" ile

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...