HAKKINDA
erdar Tuncer televizyon ekranlarından tanımış olduğumuz Türk televizyon programcısı ve şair olarak ayrıca şiir replikleri yapan ve televizyonda sunuculuk yapan ünlü bir kişidir. Serdar Tuncer 16 Ağustos 1978 Ankara doğumludur. 37 yaşında olan ünlü televizyon programcısı ve sunucusu Serdar Tuncer yengeç burcudur. Lise yıllarında radyo Radyo programcılığı yapmaya başlayan ve kendini bu şekilde yetiştiren Serdar Tuncer üniversite yıllarında ise Televizyon programlarına da başlayarak kendisini yetiştirmiştir.

İlk olarak 16 yaşında ‘’Beş Çayı’’ adlı radyo programını yapmasından sonra ismini duyurmaya başlayan Serdar Tuncer üç ayrı üniversiteye kaydolmuş ancak ikisini bitirememiş birine de hiç gitmemiştir. İlk televizyon programını 1996 yılında yapan Serdar Tuncer; Kanal A da yayınlanmış olan ‘’Üç Nokta’’ programını ‘’Gecede Bir Gün’’ ve ‘’Yıldızdan Mahyalar’’ programları ile devam etmiştir. ‘’Sen İstanbul Kokardın’’ adlı ilk şiir kitabını 1997 yılında yayınlayarak ayrıca şair olarak da kendini tanıtmıştır.

1998 yılında evlenmek için şiire ara veren Serdar Tuncer; 2003 yılında ‘’Aynalar’’ ve 2005 yılında ise ‘’Satır Arası Hikayeler’’ adlı kitaplarını da yayınlamıştır. 2005 yılında gecede bir gün programı ile Kültür Bakanlığı en iyi televizyon Kültür Sanat programı ödülünü alan Serdar Tuncer; ‘Sen İstanbul kokardın’ ‘Yolumuz Aşk yoludur’ ve ‘Bir Hilal Uğruna’ ile devam eden albümlerini Osmanlı padişahlarının şiirlerinden oluşan ‘’Şiir’in Sultanları’’ile eklenmiştir.

TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘’İftar Sevinci’’ TRT Haber'de ‘’ Yeni Şeyler Söylemek Lazım’’ Semerkand TV'de ‘’Kalbe Düşünce’’ Kanal D ‘’Sahurdan Kalplere’’ ve ayrıca CNN Türk de ‘’Başka Şeyler’’ isimli programı hazırlayıp sunan Serdar Tuncer'in iki kızı bir oğlu vardır.

ESERLERİ

Satır Arası Hikayeler

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...