HAKKINDA
1915'te Antalya'da doğdu. İlkokulu ve orta okulu Antalya'da, liseyi İstanbul Haydarpaşa’da, Hayriye Lisesi'nde tamamladı. Bir süre Ankara'da, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde öğrenim gördü. Tan, Akşam ve Cumhuriyet gazetelerinde çalıştı. TRT'nin İstanbul ve Ankara radyolarında program yapımcısı, sunucu, İzmir Radyosu'nda müdür olarak görev yaptı. 15 Eylül 1972 İstanbuf’da öldü.
İlk şiiri Servet-i Fünûn-Uyanış dergisinde yayımlandı, sonraki yıllarda dönemin dergilerinden Ülkü, Aile, Varlık'ta ve Cumhuriyet gazetesinde şiirleri yayımlandı. Şiirlerinde aşk ve doğa konularını işledi. Şiirin yanı sıra, öykü, biyografi yazdı, güldesteler hazırladı.
Yapıtları:

ŞİİR

Cenup (1942)
Gece Yağmuru (1947)
İşaret (1953)
Karanlıkta Geçen Gemiler (1958)

ÖYKÜ

Sel Geliyor (1944)

ANTOLOJİ

Türk Şiirinden Örnekler (1944)
Atatürk İçin Bütün Şiirler (1962)
Biyografi:
Fatih Rıfkı Atay Konuşuyor (1946)
Ünlü Türk Bestekarları (1962)
Anı:
Bizim Kuşak ve Ötekileri (1968)

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...