HAKKINDA
15 Şubat 1963'te Ankara'da doğdu. Çocukluğu ve ilk gençlik yılları Ankara, Altındağ'da geçti. Çalışkanlar Ortaokulu'nu bitirdi. Lise birinci sınıfa kadar Ankara'da okudu. Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi'ndeki siyasal olaylar nedeniyle bu okuldan kaydı silinince Mersin'de Teyfik Sırrı Gür Lisesi'nde devam etti. Çukurova Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde okurken, siyasal nedenlerle tutuklanıp cezaevine konuldu. Beş yıl sonra serbest kalınca, bir süre Suriye ve Yunanistan'da gezdi.
Mersin'de 1991'de gazeteciliğe başladı ve başta Urfa olmak üzere, Diyarbakır, Van, Mardin, Adana ve İstanbul'da 10 yıl gazetecilik yaptı. İstanbul'da bir grup arkadaşıyla Virtüel Yayınları'nı kurdu.

Şiire ortaokul yıllarında başladı. İlk şiiri 1985'te Cumhuriyet Dergi'de çıktı. Şiirleri ve düzyazıları daha sonra Temmuz, Karşı Edebiyat, Varlık, Akatalpa, Edebiyat ve Eleştiri, Ütopiya, Defter, Karşı Edebiyat, Temmuz, Cumhuriyet Dergi, Kavram Karmaşa, Öteki-siz ve Mecmua gibi dergilerde yayımlandı.
Mersin'de Akdeniz Lirikleri adlı fanzini, Ankara'da Yeni Şiir, İstanbul'da Ağır Ol Bay Düzyazı adlı şiir dergilerini arkadaşlarıyla birlikte yayımladı.


ESERLERİ

Canıma Değmez Hayat (1999)
Yerdibi (2002)

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...