HAKKINDA
Halim Yağcıoğlu, 1918 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelen yazar ve şairdir.
Eğitimini İzmir Necati Bey ilkokulunda aldıktan sonra İzmir Amerikan koleji ve oradan İstanbul erkek lisesinde okumaya devam etti. Gazi Eğitim Enstitüsü’nde eğitim aldıktan sonra çeşitli illerde öğretmenlikler yapmışlardır. Sivas, Bolu liseleri, Gaziantep öğretmen okulunda edebiyat öğretmenliğini yapmaya devam etmiştir. Ankara’da kütüphaneler genel müdürlüğüne kadar yükselerek memurluk dahi yapmıştır.
Çeşitli alanlarda yaptığı çalışmalar sayesinde Türk dili ve edebiyatına katkılarda bulunmuştur.

Şiirlerinin başında hece ölçüsüyle şiirler yazıldı sonra toplumcu şiirlerine yönelik eserlerini yazmaya devam etmiştir. Kitaplar yazarak kendi hayatından bilgiler vermiştir.

ESERLERİ

Samanyolu (1941)
Anzelha (1955)
Kasım Rüzgarı (1955)
Destan Türk (şiirler, 1973)
Altın Günlerin Eşiğinde (1976)
Burası Sınır Şehri Gaziantep (şiirler)

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...