HAKKINDA
1972 yılında Rize’de dünyaya gelen Şeref Bilsel Rize Lisesi’ni bitirerek bir süre, botanik ve toprak bilgisi okudu. Daha sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Şiir, deneme, eleştiri ve söyleşileri aralarında Varlık, Edebiyat ve Eleştiri, Virgül, Kaşgar, Yasakmeyve, Özgür Edebiyat, Mesele, Radikal Kitap ekinin de yer aldığı çok sayıda dergide yayınlandı.

Özel bir televizyon kanalında program yapımcılığının yanısıra kültür-sanat danışmanlığı da yapan şairin bazı şiirleri Rusçaya çevrilerek St. Petersburg’un ünlü şiir dergisi “Severnaya Avrora”da yayınlanmıştır.

BAZI ESERLERİ:

Şiir:
Dar Zaman Rivayetleri (1996)
Bıldır (1999)
Magmada Kış Mevsimi (2003)
Mecnûn Dalı (2007)
Dünyanın Külü (2013)
Sürgündeki Rüzgâr (Toplu Şiirler, 2014)

Deneme:
Yalnız Şiir (2015)

Derleme:
Karadeniz Kitabı: Yağmurlar Ülkesinde Çocuk Olmak (2015)

ÖDÜLLERİ:

2014 - Altın Portakal Şiir Ödülü (Dünyanın Külü)

Copyright © 2017 - Azram
Bu sitede yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SessiZ SahiL.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yasal bildirimler, sorun ve önerileriniz için lütfen bizimle İletişim'e geçiniz...